Aktualności

W związku z pracami remontowymi, Podziemna Trasa Turystyczna GROTY NAGÓRZYCKIE, będzie nieczynna do odwołania! Przepraszamy.

„Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020

Więcej o: „Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020
22 lutego odbył się XV Halowy Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020. Impreza miała miejsce w hali sportowej ZS-P nr 8 przy ul. Gminnej 5/9. Organizatorami wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 oraz Witold Sil i Michał Lubicki.

Czytaj więcej „„Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020”

Tłusty Czwartek na Ludowo – relacja

Więcej o: Tłusty Czwartek na Ludowo – relacja

„Tłusty Czwartek na Ludowo” organizowany w dzielnicy Białobrzegi to wydarzenie nawiązujące do ludowych obrzędów kończących okres karnawału. 20 lutego w Miejskim Centrum Kultury filii DOK świętowano zapusty w ludowym klimacie już po raz osiemnasty.Sala widowiskowa filii została zapełniona licznie zgromadzoną publicznością. Przybyli także zaproszeni goście w tym przedstawiciele Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego oraz Urzędu Gminy Tomaszów Mazowiecki a także organizacji pozarządowych i instytucji kultury. Nie zabrakło też tomaszowskich mediów. Czytaj więcej „Tłusty Czwartek na Ludowo – relacja”

Pozyskaliśmy środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Znaleźliśmy się w gronie beneficjentów w programie „Infrastruktura domów kultury” ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 60 000,00 zł zostanie przeznaczone na nowoczesne zaplecze kultury – zakup instrumentów muzycznych w celu zwiększenia potencjału edukacyjno-animacyjnego.

„Tłusty czwartek na ludowo”

Więcej o: „Tłusty czwartek na ludowo”

„…Niech żyją zapusty, … i ten czwartek tłusty…” – te słowa usłyszymy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” podczas obrzędowej imprezy folklorystycznej „Tłusty Czwartek na ludowo”. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, które zaprasza do białobrzeskiej filii przy ul. Gminnej 37/39 w czwartek, 20 lutego o godz. 18. Czytaj więcej „„Tłusty czwartek na ludowo””

„Bałwankowy zawrót głowy”

Więcej o: „Bałwankowy zawrót głowy”

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na „Bałwankowy zawrót głowy”, czyli bal karnawałowy dla dzieci. 17 lutego w filii Tkacz, do wspólnej zabawy zaproszą klauny Rico i Ruphert. Początek o godzinie 17. W programie moc atrakcji (zabawy i konkursy, malowanie włosów, bańki mydlane). Mile widziane przebranie i stroje karnawałowe. Dla każdego dziecka upominek! Wstęp 10 złotych. Czytaj więcej „„Bałwankowy zawrót głowy””

„Niedokończona myśl” – wernisaż wystawy tkaniny unikatowej Mirosława Bernackiego

Więcej o: „Niedokończona myśl” – wernisaż wystawy tkaniny unikatowej Mirosława Bernackiego

W piątek 31 stycznia, sala wystawowa Miejskiego Centrum Kultury pękała w szwach. A to wszystko za sprawą wernisażu wystawy tkaniny unikatowej Mirosława Bernackiego. Wystawa nosi tytuł „Niedokończona myśl” i zawiera kilkanaście obrazów „malowanych” nitką. Jest to pierwsza indywidualna wystawa artysty wykonana techniką haftu maszynowego i aplikacji. Czytaj więcej „„Niedokończona myśl” – wernisaż wystawy tkaniny unikatowej Mirosława Bernackiego”

Bardzo Młoda Kultura – spotkanie informacyjne

Więcej o: Bardzo Młoda Kultura – spotkanie informacyjne

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjno-sieciującym, które inauguruje działania składające się na program Bardzo Młoda Kultura w woj. łódzkim w 2020 r. Organizatorem tego ogólnopolskiego programu  jest Narodowe Centrum Kultury, z kolei operatorem regionalnym – Łódzki Dom Kultury, a jednym z dwunastu partnerów regionalnych – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Czytaj więcej „Bardzo Młoda Kultura – spotkanie informacyjne”

“Kolędowanie za Pilicą z aniołami w tle”

Więcej o: “Kolędowanie za Pilicą z aniołami w tle”

Pod takim tytułem 22 stycznia odbył się artystyczny wieczór zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w filii DOK. Poetyckim akcentem rozpoczęła go Krystyna Rybak, Lech Kozdrój zinterpretował instrumentalnie dwa utwory kolędowe „Lulajże Jezuniu” i „Cichą noc” a następnie w programie zatytułowanym „Święta w nas” wokaliści, doskonalący swe umiejętności w MCK-u pod kierunkiem instruktorki Beaty Niedzielskiej, zaprezentowali świąteczne piosenki, pastorałki i współczesne kolędy.

Czytaj więcej „“Kolędowanie za Pilicą z aniołami w tle””

Do góry