Aktualności

„Światowe przeboje” w wykonaniu Artis Gaudium

Więcej o: „Światowe przeboje” w wykonaniu Artis Gaudium

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Chóru Miejskiego „Artis Gaudium” pod kierunkiem Katarzyny Goljat. Gościnnie zaśpiewają: Kaja Zdonek, Zuzanna Borowska oraz Maja Korzeniowska. 30 maja o godz. 18 w sali Kina „Włókniarz” artyści ” zaprezentują się w projekcie „Światowe przeboje”. Serdecznie zapraszamy! Czytaj więcej „„Światowe przeboje” w wykonaniu Artis Gaudium”

„Nasza ziemia w poezji i prozie”

Więcej o: „Nasza ziemia w poezji i prozie”

Gościem spotkania z cyklu „Wieczory ze sztuką”, które odbyło się 17 maja w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w filii DOK była Emilia Tesz, poetka, fraszkopisarka, aforystka, publicystka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, członkini Związku Literatów Polskich. Czytaj więcej „„Nasza ziemia w poezji i prozie””

Dni Tomaszowa 2019

Więcej o: Dni Tomaszowa 2019

W piątek 28 czerwca na placu Kościuszki zapraszamy na Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą.
Koncerty rozpocznie Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego „Symfonia Juventus”.
Następnie wystąpi Tulia – zespół wokalny wykonujący muzykę folkową. Piątkowe świętowanie zakończymy tradycyjnym Capstrzykiem Kawaleryjskim. Czytaj więcej „Dni Tomaszowa 2019”

Noc Muzeów 2019

Więcej o: Noc Muzeów 2019

18 czerwca odbyła się kolejna Noc Muzeów. Nasze filie – Skansen Rzeki Pilicy oraz Groty Nagórzyckie również wzięły udział w akcji. W Grotach turyści mieli okazję zobaczyć wystawę fotografii autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego „Pilica zachwyca” oraz spotkać legendarnego Zbója Madeja i Diabła Nagórzyckiego. Czytaj więcej „Noc Muzeów 2019”

TyDzień Matki w MCK!

Więcej o: TyDzień Matki w MCK!

Zapraszamy na cykl spotkań z okazji Dnia Mamy, w ramach których odbędą się warsztaty dla dzieci, wieczór poetycko-literacki oraz Maraton Zdrowia i Urody! Bilety na Maraton w sprzedaży od 20 maja. Więcej szczegółów w sekretariacie filii Tkacz Miejskiego Centrum Kultury, ul. Niebrowska 50 lub pod nr tel. 44 724-51-92.

Malowanie na kolanie

Więcej o: Malowanie na kolanie

13 maja w Miejskim Centrum Kultury filii DOK po raz kolejny odbyło się spotkanie edukacyjno-plastyczne z cyklu ,,Malowanie na kolanie’’ z udziałem ponad 80 uczniów klas I-III z ZS-P nr 8 W Tomaszowie Maz. Tematem tegorocznej edycji była ,,Bajka z morałem’’ na podstawie przedstawienia pt. ,,Zabawa w śpiącą królewnę’’ w wykonaniu zespołu Horrorek.

Czytaj więcej „Malowanie na kolanie”

Mistrzostwa kadry MCK w Tenisie Stołowym

Więcej o: Mistrzostwa kadry MCK w Tenisie Stołowym

10 maja w filii DOK Miejskiego Centrum Kultury odbyły się Mistrzostwa w Tenisie Stołowym kadry MCK. W imprezie wzięli udział pracownicy wszystkich filii. Wynik sportowy był tu sprawą drugorzędną, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. I tak też było. Kibice gorąco zagrzewali zawodników do gry. W czasie rozgrywania meczy było naprawdę wesoło. Czytaj więcej „Mistrzostwa kadry MCK w Tenisie Stołowym”

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Więcej o: Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W niedzielę 12 maja na placu Kościuszki odbył się Piknik Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W miasteczku beneficjentów prezentowały się podmioty, które pozyskały dofinansowanie. Wśród nich znalazły się Groty Nagórzyckie – filia Miejskiego Centrum Kultury. O Grotach na scenie opowiedział pracownik merytoryczny MCK Wiesław Benderz, wieloletni przewodnik Podziemnej Trasy Turystycznej. Na scenie wystąpił z kierownikiem filii Skansen Rzeki Pilicy Zbigniewem Cichawą, który opowiedział o skansenie i Niebieskich Źródłach. Czytaj więcej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

Warsztaty aktorskie z Katarzyną Żuk

Więcej o: Warsztaty aktorskie z Katarzyną Żuk

6 i 7 maja w filii Tkacz Miejskiego Centrum Kultury odbyły się pierwsze warsztaty aktorskie w ramach projektu „Kto brzydko pisze, brzydko myśli”, które poprowadziła Katarzyna Żuk – aktorka Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, instruktor teatralny i reżyser. Grupa aktorska pracowała nad ciałem, głosem i ruchem, poprzez ćwiczenia rozwijające warsztat aktorski, na podstawie tekstów przygotowanych przez grupę literacką. Czytaj więcej „Warsztaty aktorskie z Katarzyną Żuk”

Do góry