3. Love Polish Jazz Festival

Powiększ obraz

Przez 3 dni w Tomaszowie Mazowieckim gościliśmy jazzowe sławy. Trzecia edycja Love Polish Jazz Festival przeszła do historii, ale na pewno na długo pozostanie w pamięci zebranej w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim publiczności. Do naszego miasta zjechali fani Jazzu z całego regionu, ale i odleglejszych zakątków naszego kraju.

W piątek wystąpił Big Band TM BRASS, Lora Szafran, która specjalnie dla uczestników festiwalu wykonała piosenkę „Tomaszów” Ewy Demarczyk oraz Gary Gutman – który gościnnie wystąpił również z TM BRASS. Drugi dzień festiwalu poświęcony był Krzysztofowi Komedzie – jego utwory prezentowali Karol Szymanowski Quintet oraz Leszek Możdżer, który specjalnie na festiwal przygotował nieznane do tej pory utwory Komedy. Trzeciego dnia mogliśmy słuchać Jana Ptaszyna Wróblewskiego oraz Marii Sadowskiej.

LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

zdj. Dariusz Kwapisiewicz